Skip to content

नेपालमा हरेक वर्ष ५ दशमलव ०६ प्रतिशतले लागूऔषध प्रयोगकर्ता बढ्दै

२०८१ असार ५, बुधबार
नेपालमा हरेक वर्ष ५ दशमलव ०६ प्रतिशतले लागूऔषध प्रयोगकर्ता बढ्दै

काठमाडौं :  नेपालमा प्रत्येक वर्ष पाँच दशमलव शून्य  प्रतिशतका दरले लागूऔषध प्रयोगकर्ताको सङ्ख्या बढ्दै गएको तथ्याङ्कले देखाएको छ ।

लागूऔषध दुर्व्यसनी, कानूनी कारबाही र अहिलेको व्यवहारबारे पत्रकारसँगको अन्तरक्रिया कार्यक्रममा रिकभरिङ नेपालले प्रस्तुत गरेको तथ्याङ्क अनुसार बर्सेनि पाँच प्रतिशतभन्दा धेरै प्रयोगकर्ता थपिने गरेको देखिएको हो ।

नेपालमा लागूऔषध प्रयोगकर्तामध्ये झन्डै ७५ प्रतिशत १५ देखि २४ वर्ष उमेर समूहका रहेका पाइएको छ । गृह मन्त्रालयको प्रतिवेदनअनुसार २०७६ सालमा देशभर अनुमानित एक लाख ३० हजार चार सय २४ जना लागूऔषध प्रयोगकर्ता रहेका थिए ।

कुल लागूऔषध प्रयोगकर्तामध्ये सात प्रतिशत महिला प्रयोगकर्ता पाइएको छ । रिकभरिङ नेपालका कार्यक्रम व्यवस्थापक राजु जोशीले लागूऔषधको प्रयोगकर्ता, व्यापारी र अपराधलाई एकै ठाउँमा राखेर नहेर्न सुझाव दिनुभयो । उहाँले एउटा लागूऔषध प्रयोगकर्ताले आफ्नो जीवन कसरी त्यहाँसम्म पुर्‍यायो भन्ने हिसाबले सरकारले सोच्न आवश्यक रहेको बताउनुभयो ।

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित खबर