Skip to content

मेलम्ची खानेपानी बाह्रै महिना ल्याउन हेडबक्स सार्नुपर्ने

२०८१ असार २६, बुधबार
मेलम्ची खानेपानी बाह्रै महिना ल्याउन हेडबक्स सार्नुपर्ने

काठमाडौं :  मेलम्ची खानेपानी आयोजनाको हेडबक्स सारेपछि मात्रै काठमाडौं उपत्यकामा बाह्रै महिना पानी ल्याउन सकिने बताइएको छ ।

बुधबार राष्ट्रियसभाअन्तर्गतको विकास, आर्थिक मामिला तथा सुशासन समितिको बैठकमा बोल्दै खानेपानी मन्त्रालयका सचिव सुरेश आचार्यले मेलम्ची खानेपानीको हेडबक्स सारेपछि मात्रै काठमाडौंमा बाह्रै महिना पानी आउन सक्ने बताए ।

२०७८ असार १ गतेको प्राकृतिक विपद्का कारण मेलम्चीको खानेपानी आयोजनाको हेडबक्स क्षति गरेको थियो । त्यसयता हेडबक्सको मर्मतसम्भारको काम भइरहेको छ । वर्षातको समयमा पानी पठाउँदा थप क्षति हुनसक्ने भन्दै गत असार १० गतेदेखि मेलम्चीको पानी काठमाडौं ल्याउन बन्द गरिएको छ ।

बैठकमा बोल्दै सचिव आचार्यले काठमाडौंमा दीर्घकालसम्म पानी खुवाउनका लागि हेडबक्स सार्नुपर्ने अवस्था रहेको बताए । साविककै हेडबक्सबाट वर्षातको समयमा पानी खुवाउन नसकिने स्पष्ट पारे । उनले एडीबीले मेलम्ची खानेपानी आयोजनाका लागि दुई अर्ब रुपैयाँ अनुदान दिन लागेको जानकारी पनि गराए ।

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित खबर